pjg
25 دی 1401 - 13:51

طرح جامع ترافیکی شهر تبریز تدوین می‌شود/ ضرب و شتم ماموران شهرداری توسط وانت بارها

شهردار تبریز با تاکید بر تدوین طرح جامع ترافیکی شهر، نتیجه اجرای طرح ساماندهی وانت بارها را کاهش ۱۵ درصدی ترافیک سطح شهر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یعقوب هوشیار پیش از ظهر امروز در یکصد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: برای حل مشکل ترافیک تبریز، باید طرح جامع داشته باشیم چراکه رفتارهای جایزه‌ای، این مشکل را حل نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه امسال در حوزه اتوبوسرانی و تاکسیرانی اقدامات بزرگی انجام شده است، افزود: برای تدوین طرح جامع ترافیکی شهر، هزینه لازم در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

شهردار تبریز اجرای طرح ساماندهی وانت بارها را موجب کاهش ۱۵ درصدی ترافیک عنوان کرد و گفت: در اجرای این طرح، همکاران ما چند بار مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

 

تعرفه و بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری هفته اول بهمن تقدیم شورا می‌شود

شهردار تبریز همچنین اقدامات اخیر انجام یافته در حوزه پسماند را مثبت قلمداد کرد و از آماده شدن تعرفه و بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری خبر داد و  اظهار کرد: بعد از ۱۵ سال دو پیمانکار حوزه پسماند را خلع ید کردیم.

وی با بیان اینکه شهروندان از این به بعد شاهد اتفاقات مثبت در حوزه پسماند خواهند بود، گفت: گره اصلی و مشکل پسماند حل شده است و با رویکرد جدید شهرداری تبریز، اقدامات خوبی در این حوزه انجام خواهد شد.

شهردار تبریز آمار و ارقام عملکرد قطار شهری را حاکی از کار جهادی در این بخش دانست و از تکمیل سه ایستگاه مترو در عرض سه ماه در خط ۱ و فعال شدن هر دو دستگاه تی بی ام (حفاری) در خط ۲ خبر داد.

وی در این خصوص، از خریداری ریل‌های کل خط ۲ مترو خبر داد و در عین حال تلاش برای حل اشکالات موجود  را در برنامه های مدیریت شهری عنوان کرد.

هوشیار در ادامه، ریل گذاری و سیاست‌گذاری فعالیت‌های شهرداری را از سوی شورای اسلامی شهر اعلام کرد و از آماده شدن تعرفه و بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری خبر داد که هفته اول بهمن تقدیم شورا خواهد شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 978228